Abrakadabra czyli kreowanie rzeczywistości

Abrakadabra (z jęz. aramejskiego: „stworzę to co wypowiadam”)

Żyjemy w jednej rzeczywistości, ale na różnych poziomach wibracji i świadomości, więc dla każdego z nas rzeczywistość jest zupełnie inna. Twoje doświadczenia są całkowicie zgodne z tym co dajesz z siebie i z tym co przyciągasz. Może Ci się wydawać, że rzeczywistość to coś, co Ci się przytrafia – stawiasz się wtedy w roli ofiary – bezwolnej i bezsilnej. A jeśli uświadomisz sobie, że jesteś potężnym współtwórcą, który świadomie i nieświadomie daje życie rozmaitym doświadczeniom? Co się wtedy stanie z Twoim życiem?

Melissa Joy Jonsson w książce „Metoda dwupunktowa w praktyce” pisze o tym w takich słowach:

„Czemu nie mogę się zmienić? – pytamy samych siebie. Co, jeśli zmienię się, ale nadal będę nieszczęśliwa i nieusatysfakcjonowana? Co jest ze mną nie tak? Nawet kiedy wydaje nam się, że wiemy, jak się zmienić, możemy nie zorientować się, jak wykorzystać potencjał świadomości, aby przemienić nasze zróżnicowane okoliczności. Nie widzimy tego, że sposób, w jaki wykonujemy jedną rzecz, jest sposobem, w jaki wykonujemy wszystkie rzeczy. Czujemy się ograniczeni, podzieleni i bezsilni. A co, jeśli żadna z tych ograniczających myśli i przekonań nie jest prawdą? Co, jeśli prawda jest taka, że nigdy nie jesteśmy bezsilni i zawsze mamy możliwości? Co, jeśli mamy dostęp do wszystkiego, co jest nam potrzebne do realizacji marzeń? Co, jeśli istnieje fizyka transformacji składająca się ze świadomości skupionej w sercu i jeśli wystarczy po prostu zacząć z niej korzystać? Na szczęście przez świadomość serca osiągamy mądrość i zrozumienie, że zmiana to nasz naturalny stan i że mamy moc, by ją powitać. Zmiana wypływa z nas samych, jeśli uwolnimy się od potrzeby zmiany i od potrzeby utrzymania sytuacji takiej, jaką jest. Nasze problemy nie są problemami, chociaż możemy je chwilowo w ten sposób postrzegać. Nasze problemy to raczej okazje, możliwości i wzory informacji. To, co postrzegamy jako problemy, to symbole zastępcze świadomości domagające się naszej uwagi, to wzory informacji, które skonstruowaliśmy tak, aby odzwierciedliły nam element osobowości, który musimy w sobie rozpoznać. Poprzez świadomość nieskończonego potencjału i naturalną zdolność do osiągnięcia różnych stanów możliwości w każdej chwili możemy zmienić wszystko. Stany możliwości to otaczające nas w każdej chwili przebłyski bezgranicznego potencjału, pojawiające się przed realizacją w formie doświadczenia. Jesteśmy rozwiązaniem naszych problemów. Mamy odpowiedzi na własne pytania. Mamy w sobie siłę i moc. Nie musimy tej mocy ograniczać ani oddawać innym, ona jest naszym nieodłącznym dziedzictwem. Jesteśmy wszystkim, a kiedy to rozpoznajemy, mamy całą mądrość i potencjał, by wieść niezwykłe życie.”

Melissa Joy Jonsson opowiada tu o Dwupunkcie – jednej z podstawowych technik kwantowej pracy z Polem Informacji. I choć nie ma w tym magii, to dobrze pokierowana moc potrafi zdziałać cuda i całkowicie zmienić nasze życie.Metodę dwupunktową zapoczątkował Richard Bartlett w swoją książką „Matryca energetyczna. Innowacyjne uzdrowienie”. Dziesięć lat później amerykański lekarz dr Frank Kinslow stworzył metodę synchronizacji kwantowej, która miała za zadanie łączyć zasady fizyki kwantowej z ogólnymi regułami wschodniej medytacji. W Polsce Kwantową Szkołę Kreacji założyli Katarzyna Świstelnicka i Piotr Kaliński.

Jak wykonać dwupunkt na sobie? – krótka instrukcja:

  • Znajdź spokojną i bezpieczną przestrzeń w której nikt nie będzie ci przeszkadzał. Zrelaksuj się. Odpuść natręctwo myśli. Po prostu zanurz się w tu i teraz.
  • Weź trzy głębokie wdechy. Przy pierwszym poczuj swoje ciało, przy drugim serce, a przy trzecim świadomość. Wejdź w przestrzeń serca i poczuj, że wszystko co Ciebie otacza jest energią i zawiera w sobie bezmiar informacji i możliwości. Poczuj energię w sobie. Uświadom sobie, że jesteś połączony ze wszystkim.
  • Pomyśl o temacie, z którym chcesz pracować. To będzie twój pierwszy punkt. Lewą ręką znajdź punkt w swoim ciele.
  • Prawą dłoń możesz wyciągnąć w górę lub przed siebie. Zanurzasz ją w Polu Informacji i pozwól mu na znalezienie rozwiązań. Poczuj to. Możesz wypowiedzieć konkretną intencję lub ogólną prośbę o najlepsze możliwe rozwiązanie dla tej konkretnej sytuacji
  • Będąc nadal w przestrzeni serca, poczuj oba punkty jednocześnie. Rozprosz swój wzrok pomiędzy dwoma punktami (dłońmi).
  • Na koniec wyraź wdzięczność! Podziękuj, zaufaj, uciesz się i odpuść dalsze myślenie o tym. Dokonało się. I z radością przyjmij to, co nadejdzie.

Podczas piątkowego webinaru praktycznego wykonamy razem podstawową wersji dwupunktu, natomiast w ramach przygotowania proponuję ćwiczenie -technikę szklanki wody.

Napisz na kartce papieru swoją intencję. Może to być krótka jedna fraza lub kilka, ważne natomiast, aby zdania były pozytywne – nie opisuj problemów, tylko rozwiązanie – efekt końcowy, który chcesz uzyskać. np. „Czuję się kochana, jestem piękna, promieniuję wewnętrznym blaskiem, jestem zdrowa”, itd. Postaw na tę kartkę szklankę wody. Potrzyj dłonie. Przybliżając je do siebie powoli, spróbuj poczuć zagęszczoną kulę energii pomiędzy nimi. To twoja energia. Przybliż dłonie do szklanki, nie dotykając jej. Wypowiedz świadomie i z przekonaniem zapisaną intencję, najlepiej wizualizując ją dodatkowo w myślach. Następnie wypij wodę. Ćwiczenie możesz powtarzać zawsze, gdy pijesz wodę 😄

Woda przy pomocy słów bardzo silnie się programuje, dodatkowo umysł się reaguje już w momencie napisania, wypowiadania i wizualizacji życzenia. Wróćcie do mojego ostatniego artykułu o wpływie myśli i słów na wodę. Ta metoda pochodzi z książki Wadima Zelanda „Transserfing rzeczywistości”.

Przesiądź się z fotela pasażera na miejsce kierowcy.

Z miłością,

🌞Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top